Extra Vegas odgovorno igranje iger na srečo jemlje resno in se zelo potrudi, da zaščiti najbolj ranljive igralce pred tveganji, ki jih lahko prinese odvisnost od iger na srečo.
Stave bi morale biti zabavne, in če vaš čas z Extra Vegas začne negativno vplivati na vaš finančni in družbeni status, vam svetujemo, da sprejmete nekaj ukrepov.
Najboljša stvar, ki jo lahko naredi igralnica, je, da izobrazi igralce in jih opolnomoči z znanjem. Iz tega razloga ponujajo različna orodja, ki jih lahko uporabite, in tudi sprejmejo nekatere previdnostne ukrepe.
V trenutku, ko ustvarite svoj račun, morate igralnici dokazati, da ste polnoletni za igre na srečo. Če igralnica odkrije mladoletnega igralca, ki je posredoval nepoštene ali netočne podatke o svoji starosti, mu lahko ne le odvzamejo vse dobitke, temveč ga lahko tudi kazensko preganjajo.
Extra Vegas s svojim trženjem in oglaševanjem ne bo ciljal na mladoletne igralce. Zato morate pri ustvarjanju računa navesti svoje pravilno ime, naslov in datum rojstva, da potrdite, da ste stari vsaj 18 let.
Če menite, da igre na srečo negativno vplivajo na vaše življenje in niso več oblika zabave, je čas, da poiščete strokovno pomoč. Toda preden to storite, morate odgovoriti na naslednja vprašanja:
Če ste na večino vprašanj odgovorili z "da", potem verjamemo, da je čas, da poiščete strokovno pomoč. To je zelo zapleteno vprašanje, zato ni enega zdravila, ki bi delovalo za vse. Svetujemo vam, da se obrnete na Anonimne igralce na srečo in vodili vas bodo skozi postopek.
Dobra stvar, ki jo lahko storite v takšni situaciji, je, da razmislite o samoizključitvi. Iz Extra Vegas se lahko samoizključite za obdobje, za katerega menite, da je najboljše za vas. Svetujemo pa vam, da enako storite z drugimi podjetji, pri katerih imate račune. Če se odločite za samoizključitev, lahko obiščete razdelek Odgovorno igranje iger na srečo na spletnem mestu ali se za pomoč obrnete na podporo strankam.
Ne pozabite, da so vse samoizključitve in časovne omejitve nepopravljive. Ne morete se kar premisliti in se vrniti k igram na srečo. Počakati morate, da poteče časovno obdobje, nato pa znova odpreti svoj račun in igrati igre.
Če se odločite igrati spletne igre, vas ne bomo obsojali. Te igre so narejene za zabavo in dejstvo je, da jih je res zabavno igrati. Naložite depozit v okviru svojega proračuna in denar lahko podvojite v nekaj sekundah. Če izgubite denar, si to predstavljajte kot predplačilo za zabavo, ki ste jo imeli med igranjem svoje najljubše igre.
Nekateri igralci postanejo odvisni od iger na srečo in tega dejstva ne moremo preprosto spregledati. Zaradi tega se včasih držijo napačnih prepričanj ali mitov, ki jih vodijo le v zanikanje. Zato smo za vas razkrili nekaj najpogostejših mitov:
Mit 1 – Kompulzivni hazarder igra vsak dan. Ne moremo reči, da je to res, ker iz izkušenj vemo, da lahko kompulzivni hazarderji igrajo pogosto ali redko. Če vaše igre na srečo povzročajo osebne in finančne težave, je to jasen znak težav z igrami na srečo.
Mit 2 – Kompulzivni igralci stavijo na vse, ne glede na obliko iger na srečo. Tudi to ne drži, saj ima večina kompulzivnih hazarder najljubšo obliko iger na srečo. Nekateri imajo radi igralne avtomate, drugi pa raje namizne igre. Za kompulzivne hazarderje je običajno, da razvijejo sekundarno obliko iger na srečo, vendar običajno niso tako problematične.
Mit 3 – Igre na srečo postanejo problem šele, ko izgubite ves svoj denar. Pravzaprav, koliko denarja dobite ali izgubite, ne določa, ali ste zasvojeni z igrami na srečo. Sčasoma bodo ljudje z zasvojenostjo z igrami na srečo imeli dovolj dolgov, da bodo finančne posledice njihovega vedenja pozneje vplivale na njihovo življenje.
Mit 4 – Enostavno ne morete razviti odvisnosti od iger na srečo. Če je resnica, lahko igre na srečo postanejo tako zasvojene kot droge in alkohol. Igre na srečo povzročajo evforijo, ki spodbuja igralce, da ponavljajo isto vedenje, da bi znova dosegli enak učinek. Patološki hazarderji lahko tudi zanikajo svoje vedenje in nočejo verjeti, da sploh imajo težave.
Mit 5 – Neodgovorni ljudje lahko postanejo odvisni od iger na srečo. Nihče ni imun na to težavo. Z leti smo videli odgovorne ljudi, ki so razvili težave z igrami na srečo. Preprosto lahko prizadene vsakogar, je zapletena težava in ni samo enega pravila, ki bi ga ljudje lahko upoštevali, da bi se mu izognili.
Mit 6 – Če si hazarder to lahko privošči, lahko igra, kolikor hoče. Resnica je, da težave, ki jih povzroča pretirano igranje na srečo, niso le finančne. Na primer, če preživite veliko časa pred računalniškimi igrami na srečo, preživite manj časa s prijatelji in družino.
Mit 7 – Kompulzivne hazarderje je enostavno prepoznati. Za razliko od drugih odvisnosti, pri katerih lahko hitro vidite posledice, se igranju na srečo reče skrita odvisnost. Mnogi hazarderji ne prepoznajo, da imajo težave z igrami na srečo, dokler ni prepozno.
Mit 8 – Če bom še naprej igral, se bo sreča spremenila. Kot smo že večkrat povedali, vse igre uporabljajo generator naključnih števil, kar pomeni, da izid vaše naslednje stave nima nobene zveze z vašo prejšnjo stavo. Če boste še naprej tvegali več, ne boste na noben način izboljšali svojih možnosti za zmago.
Mit 9 – Danes imam srečo. No, samo sebi lažeš. Upanje ali želja po zmagi nima nobenega vpliva na izid vaše igre.
Če se vi ali nekdo, ki ga poznate, soočate z odvisnostjo od iger na srečo, vam svetujemo, da stopite v stik z eno od teh organizacij. Pomagali vam bodo pri soočanju s težavo in poskušali sodelovati z vami na vsakem koraku.
GamCare (Združeno kraljestvo)
Gamble Aware (Irska)
Adictel (Francija)
Igre na srečo (po svetu)
JugarBIEN.es (Španija)
Spletna pomoč pri igrah na srečo (Avstralija)
Responsible Gaming Council (Kanada)
Center za Ludomani (Danska)
Odjava (Slovenija)
Center za zdravljenje odvisnosti Nova Gorica (Slovenija)
Stödlinjen (Švedska)
Peluuri (Finska)